Obecny Kościół jest jednonawowy. Od północy przylega doń kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa, dobudowana ok. 1935 r. Ołtarz główny – rokokowy, z obrazami Koronacji Matki Bożej, barokowym, i Św. Izydora, malowanym przez Wojciecha Gersona. Dwa ołtarze boczne – barokowe z obrazami: Św. Magdaleny, autorstwa wspomnianego malarza, i Matki Bożej z Dzieciątkiem, barokowym, w sukience późnobarokowej z 2. poł. XVIII w. Prace konserwatorskie prowadzono w kościele w 1975 r. Na terenie parafii, w Pojałowicach, znajduje się kaplica zbudowana w 1763 r., przebudowana w 1883 r., a gruntownie odremontowana w 2008 r.
Obecna forma kościoła w Nasiechowicach jest efektem przeróbek, w czasie których zatracił pierwotne, gotyckie cechy stylistyczne. Kościół wybudowano w centrum wsi na skrzyżowaniu dwóch głównych dróg.
Usytuowany na wysokim wzniesieniu, na które prowadzą od strony plebani strome schody. Teren kościoła i dawnego cmentarza parafialnego ogrodzony jest kamiennym murem. Jednonawowy, orientowany, konstrukcji kamienno ceglanej. Elewacje tynkowane.
Prezbiterium znacznie niższe od nawy głównej, zamknięte prosto. Od strony północnej do prezbiterium przylega niewielka prostokątna zakrystia, poprzedzona przylegającą do nawy głównej wieloboczną kaplicą pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kaplica została dobudowana w 1935 r. Na jej osi w elewacji południowej wzniesiona na rzucie kwadratu kruchta z bocznym wejściem.
Dach dwuspadowy, kryty blachą. Nad nawą strzelista wieżyczka na sygnaturkę z początku XIX w. W elewacji zachodniej kamienny ostrołukowy portal. Wnętrze nakryte sufitem z dekoracją malarską z 1886 r. Wystrój późnobarokowy i rokokowy.
Ołtarz główny z obrazami Koronacji Matki Bożej i Św. Izydora, malowany przez Wojciecha Gersona. Dwa ołtarze boczne – barokowe z obrazami: Św. Magdaleny, autorstwa wspomnianego malarza, i Matki Bożej z Dzieciątkiem, barokowym, w sukience późnobarokowej z 2. poł. XVIII w. Z gotyckiego wystroju zachowana tarcza herbowa nad portalem południowym, kamienny portal oraz fragment polichromii w prezbiterium